У Києві знову штурмують палаци і збираються спопелити владу

Юрба, що штурмує гарний жовтий будинок на вершині пагорба, дістала від міцних, відмінно екіпірованих нацгвардійців струмені подразнюючого слизові оболонки газу. Це зовні. Усередині, за товстими жовтими стінами, зі сцени в зал для глядачів розливалися хвилі джазу. «Дали б мені гранатомет, я б їх усіх, цю ідіотську владу знищила. До чого довели! Наживаються, бариги» — хрипким від люті голосом повторювала співробітниця палацу. Київ, зима 2013 року? Ні, зима 2017 року, Київ.

Перекид через голову

Напередодні чергового недільного маршу за імпічмент лідер «Великої політичної реформи» і партії «Рух нових сил» Михайло Саакашвілі зненацька підтвердив чутки, що циркулювали із четверга, про спробу викликати на переговори Петра Порошенко. «Я написав йому лист як приватний особа, — заявив екс-президент Грузії  в одному э вечірніх телеефірів 17 грудня. — Закликав його виконати всі наші вимоги».

Читайте також Марш за импичмент поразил неожиданностью

Реакція Петра Порошенко наразі невідома. Однак побічно можна судити про те, що на Банковій до закликів «обговорити ситуацію» поставилися скептично. З натяжкою можна припускати, що причина — нібито переговори із Грузією про видачу екс-президента. Сам Михайло Саакашвілі має намір у понеділок, 18 грудня, зустрітися з головою Верховної Ради Андрієм Парубієм.

«Не треба робити штурм!»

Акція «Марш за імпічмент» 17 грудня обіцяла вилитися в черговий пакет запальних промов. Більшого не потрібно: кияни почали підтягуватися на захід, можна було очікувати й масовості до новорічних свят. Раптом мирний хід прорізали вигуки «йдемо в Жовтневий!», і народ пішов у палац. Куди його, народ, без квитків не впустили. Входи стерегли посилені кордони Нацгвардії. Передбачувані сутички, тиснява, газ, близько тридцяти потерпілих.

Менш чому півтора години по тому Михайло Саакашвілі, який сам же й направляв людей до палацу, у телеефірах переконує: «Я не закликав до штурму, навпаки!»

Історія зі штурмом миттєво стала скандальною, частина соратників Саакашвілі висловили, м’яко кажучи, здивування, — штурм Жовтневого палацу не був з ними погоджений. Взагалі такий варіант розвитку подій не передбачався й не обговорювався.

Читайте також В Киеве митингуют профсоюзы

Нібито те був сплеск емоцій Михайла Саакашвілі у відповідь на прохання дружин і матерів українських полонених облаштувати в палаці штаб, де їм ніби обіцяли якесь приміщення.Однак на самому мітингу «Марш за імпічмент» мова йшла про облаштування штабу, і більшість учасників зрозуміли, що мова йде про штаб «Маршу за імпічмент».

Символ теперішнього моменту

Хоча Михайло Саакашвілі швидко відвів своїх однодумців від Жовтневого палацу, обстановка в центрі Києва залишається напруженою. Частина протестувальників, настроєні радикально, залишилися й під Верховною Радою в наметах, і під палацом.

Міністр внутрішніх справ Арсен Аваков назвав штурм «дурнуватим» і побажав глядачам концерту насолодитися гарною музикою, натякнувши, що їх ніхто й ніщо не потурбує.

У соцмережах розганяється новина про нібито заклики від імені Саакашвілі захоплювати якийсь зал, де йдуть новорічні вистави для дітей.

Незалежно від того, як пройде ніч, ранок у столиці України очікується вельми напруженим, адже соратники Михайла Саакашвілі обіцяють зустріти депутатів, що виходитимуть з Погоджувальної ради. Зустріч буде теплою.

Взагалі-то, штурм Жовтневого був дуже символічним: усередині обмежений контингент насолоджувався музикою, під захистом товстих стін, поліції й Нацгвардії, у теплі й комфорті. А під стінами юрбляться озлоблені, розлютовані люди, і навіть працівники палацу жадають спопелити всіх цих: ситих, багатих і щасливих.

Усе повторюється?

ЗамПоліт

Фото Віталій Купрій

 

Читайте также:

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *