Саакшвілі відкрив таємницю своєї записки Порошенку

Лідер «Руху нових сил» Михаїл Саакашвілі звернувся до президента України Петра Порошенка з відкритим листом. Пізно ввечері у вівторок, 19 грудня, він опублікував відеозвернення та текст послання трьома мовами на своїй сторінці у соціальній мережі.

«Вірю у Ваш розум»

Попередню спробу достукатися до Петра Порошенка Михаїл Саакашвілі назвав «запискою», яка мала на меті підтвердили готовність автора «розвомляти з Вами або з вашим представником. Домовлятися про подальшу долю України та про недопущення дестабілізації ситуації в країні». Тільки це може бути предметом наших домовленостей, наголошує автор.

Михаїл Саакашвілі підтвердив автентичність попередньої записки, однак розлого пояснив штурм Жовтневого палацу провокацією та звинуватив Петра Порошенка у відсутності честі (опублікував листа без погодження) та у корисливих інтересах. «Ваша головна зрада і ворог – Ваша нескінченна жадібність, з якою не буде миритися народ України, — констатує Саакашвілі.- …Люди готові брати зброю і йти на Вас штурмом. Як на Януковича. Але Януковичу було куди тікати й ховатися. Можливо, це врятувало і його, і ще багато життів. Вам же тікати нікуди».

Читайте також У Києві знову штурмують палаци і збираються спопелити владу

Водночас Михаїл Саакашвілі вірить «у Ваш розум….Ваша добровільна відставка — це майже останній шанс подолати політичну кризу, що інакше буде тільки поглиблюватися. Президент, який добровільно пішов у відставку, схиливши голову перед волею народу, може розраховувати на пом’якшення покарання і помилування».

Підписався Михаїл Саакашвілі цього разу не як «З повагою, М.», а «Михайло Саакашвілі, третій Президент Грузії, лідер Руху Нових Сил, політик».

Цього разу ультиматум

Розлоге і глибоке послання Михаїла Саакашвілі, вочевидь, має на меті не тільки привернути увагу особисто Петра Порошенка, а й виправдатися перед власними симпатиками.

По-перше, опублікована записка була написана від руки, тому спростовувати її авторство було безглуздо. Проте васальна стилістика записки викликала запитання у деяких симпатиків Саакашвілі. У новому листі лідер «РНС» говорить з президентом України як рівний з рівним, часом навіть як вищий із нижчим. Така тональність має компенсувати враження від записки.

Читайте також Расшифровка письма Саакашвили

По-друге, судячи з тексту листа, для Михаїла Саакашвілі надзвичайно важливим є виправдати штурм Жовтневого палацу. Версія про провокацію викладена переконливо. Дістає пояснення і протиріччя, коли Саакашвілі спочатку закликав іти до Жовтневого, а потім, увечері 17 грудня, спростовував свої ж заклики, наполягаючи на тому, що саме він відвів людей від Жовтневого і запобіг масштабній бійці. Тоді, у неділю, конче необхідно було озвучити версію дій Саакашвілі, аби уникнути кримінального переслідування, можливо, арешту. Оскільки та версія не пояснювала дій, нині, у листі, висунуто розширений варіант версії про провокаторів. Навіщо Миїхаїлу Саакашвілі у листі до президента виправдовуватися? Цільовим адресатом цього листа є не лише президент. У першу чергу, цей лист адресовано – опосередковано, звісно, — світовій спільноті.

По-третє, Саакашвілі саме цим листом виконує власну обіцянку і стрижневий слоган акції «Велика політична реформа» — особисто вимагає відставки Петра Порошенка. Зверніть увагу, жодної прямої згадки про імпічмент у тексті розлогого листа немає. Наявний заклик до совісті гаранта, до його розуму, до інстинкту самозбереження, врешті-решт. Відак закон про імпічмент, інші законодавчі зміни (закон про Антикорупційний суд, про вибори, скасування медичної та пенсійної реформ), котрі соратники Саакашвілі відстоюють у наметах котрий місяць, навіть пінктирно не окреслені в якості вимог.

Натомість є шекспірівської сили протистояння однієї яскравої особистості іншій, не менш яскравій. Навіщо Михаїлу Саакашвілі писати саме такого листа? Дізнайтеся тут.

ЗамПоліт

Фото РНС

Читайте также:

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *