Нажмите "Enter" для перехода к содержанию

Місцеві вибори криміналізуються, — Кошель

Криміналізація виборів, підкуп і адмінресурс – три головних проблеми виборів в об’єднаних територіальних громадах. Такими висновками поділився з користувачами соціальної мережі голова Комітету виборців України Олексій Кошель. На його думку,  є всі підстави говорити, що і за якістю виборчого процесу, і за кількістю та масштабами порушень вибори 18 грудня були на порядок гіршими, аніж місцеві вибори 2015 року.

1. Криміналізація виборчого процесу. За кілька днів до виборів КВУ заявив про існування «проблемних громад» і звернувся до МВС із пропозицією посилити в них роботу правоохоронців. Підстави для цього були досить вагомими. У Полянській об’єднаній громаді (Закарпаття) мав місце факт залякування кандидата (підпал належного йому гірськолижного комплексу) та присутність груп осіб кримінальної зовнішності. У Немирові (Вінниччина) — масова бійка між прихильниками одного із кандидатів та «агітаторами» його конкурента, що прибули із іншої області. Результат – госпіталізація двох громадян. У Тальному (Черкащина) – безпрецедентно висока кількість матеріалів чорного піару, що призвело суттєвої напруги між штабами кандидатів. Цей перелік доповнило протистояння в Миколаївці Донецької області та відправлення туди підрозділу спецпризначення поліції в день виборів.

2. Підкуп. Прямий і непрямий підкуп виборців продовжує залишатися головною виборчою технологією. В останній тиждень представники КВУ зафіксували факти непрямого (масова роздача сільгосппродуктів) та прямого (роздача коштів) підкуп виборців на Закарпатті. В день виборів – зафіксовані два факти прямого підкупу в Немирові на Вінничині. Ще у п’яти регіонах – факти підвезення виборців до дільниць (безкоштовне надання послуг).

3. Адміністративний ресурс. Голова Ширяївської РДА на Одещині Тарас Бойко під час виборів неодноразово відкрито агітував за одного із кандидатів та проводив контрагітацію проти його опонента. Ці матеріали розміщувалися в газеті «Прибузькі новини», засновником якої є РДА

Учора мас-медіа були переповнені повідомленнями про голосування без паспортів, помилки в роботі ДВК та нетверезих людей на виборчих дільницях. Більше того – навіть оперували цифрами та відсотками таких порушень.

На нашу думку – це, м’яко кажучи, некоректно. Головним індикатором оцінки виборів має стати не кількість бабусь, які прийшли на дільниці без паспорту, а ефективність боротьби держави з такими системними виборчими злочинами як підкуп та адмінресурс і здатність правоохоронців протистояти криміналу.

За даними моніторингу КВУ, суто за критеріями оцінки партійних висуванців, «Батьківщина» отримала 33,5% місць на виборах в ОТГ і перше місце за кількістю голів.

Результат Батьківщини багато в чому пов‘язаний не лише із протестною риторикою, але й з розгалуженою системою партійних організацій на місцях. І результати виборів до ОТГ чітко показали ефективність партійної роботи різних політичних сил.

Зрозуміло, що формування коаліцій на місцях відбуватиметься по-різному. Однак партійна складова в ОТГ після цих виборів — привід для кожної політичної сили замислитися над розбудовою широкої мережі по всій країні.

Досить неочікуваний результат показала і партія «Наш край» (7%), що може свідчити про її політичні перспективи.

Ваш комментарий будет первым

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Translate »